تولید محتوای یوتیوب هوش مصنوعی

یوتیوب به عنوان بزرگترین پلتفرم به اشتراک‌گذاری ویدیو در جهان، این امکان را در اختیار همه کاربران قرار میدهد که به تولید و ایجاد محتواهای ویدیوی بپردازند. اما نکته‌ی مهمی که بسیاری از تولید کنندگان محتوا را از این فضا دور می‌کند، زمان‌بر بودن تولید محتواهای متنوع و متناسب با علاقه‌ کاربران است. تولید محتوای یوتیوب هوش مصنوعی این روزها میتواند به شما کمک کند تا با سرعت بالاتری در یوتیوب تولید محتوا انجام دهید. در این مقاله، به صورت کامل در مورد تولید محتوای یوتیوب با استفاده از هوش مصنوعی می‌پردازیم.

تولید محتوای یوتیوب هوش مصنوعی
قوانین یوتیوب برای کسب درآمد

تولید محتوای یوتیوب هوش مصنوعی

آنچه که در این مقاله می‌خوانید

مشاهده سرویس های یوتیوب کلیک کنید

 • تولید محتوا در یوتیوب با هوش مصنوعی
  • پیدا کردن ایده تولید محتوای یوتیوب با ChatGPT
  • نوشتن اسکریپت ویدیوهای یوتیوب با هوش مصنوعی
  • نوشتن عنوان و توضیحات ویدیوی یوتیوب با هوش مصنوعی
 • افزونه AIPRM برای تولید محتوای یوتیوب با ChatGPT
 • نتیجه گیری در مورد تولید محتوا با هوش مصنوعی
 • سوالات متداول
  • آیا هوش مصنوعی می‌تواند جای انسان را در تولید محتوای یوتیوب بگیرد؟
  • آیا استفاده از هوش مصنوعی در تولید محتوای یوتیوب مناسب است؟
  • آیا استفاده از هوش مصنوعی در تولید محتوای یوتیوب خطرناک است؟

تولید محتوا در یوتیوب با هوش مصنوعی

همانطور که میدانید، تولید محتوا تنها به ضبط ویدیو و انتشار آن در یوتیوب خلاصه نمی‌شود. برای تولید یک ویدیو در یوتیوب، باید از ابتدا در مورد موضوع آن تحقیق کنید، متن ویدیو را آماده کنید و پس از ضبط ویدیو آن را ویرایش کنید و سپس در یوتیوب با یک عنوان مناسب، تامنیل و همچنین توضیحات ویدیوی مناسب آن را انتشار دهید.

در ادامه به صورت کلی، کارهایی که می‌توانید با ChatGPT برای کانال یوتیوب خود انجام دهید را آورده‌ایم که می‌توانید از آن برای تولید محتوا در یوتیوب خود استفاده کنید.

برای خرید لایک یوتویب کلیک کنید

سابسکرایب یوتیوب بدون ریزش برای کانال

پیدا کردن ایده تولید محتوای یوتیوب با ChatGPT

اگر شما هم از آن دسته از افرادی هستید که می‌گویند هوش مصنوعی نمیتواند با خلاقیت انسان‌ها رقابت کنید، سخت در اشتباهید.

شما با استفاده از ChatGPT میتوانید ایده‌های تولید محتوای یوتیوب خود را ساده‌تر از قبل پیدا کنید.

به عنوان مثال این عبارت را بپرسید: «چند نمونه ایده خلاقانه برای تولید محتوای یوتیوب در مورد تولید محتوا با هوش مصنوعی به من بده.»

تولید محتوای یوتیوب هوش مصنوعی

 هرچند استفاده از ChatGPT برای زبان فارسی همچنان جای کار دارد ولی شما می‌توانید با کمی تمرین و سوالات بیشتر، جواب‌های بهتری بگیرید.

ابزارهای مختلفی هستند با استفاده از آنها بهتر میتوانید از ChatGPT درخواست کنید اما در نظر داشته باشید که هرچقدر اطلاعات بیشتری بدهید، جواب بهتری هم می‌گیرید.

به عنوان مثال اگر همین درخواست را کمی تغییر دهیم، می‌توانیم جوابی مانند زیر را بگیریم:

تولید محتوای یوتیوب هوش مصنوعی

هنگام کار با ابزارهای هوش مصنوعی باید به این نکته توجه کنید که هرچقدر دقیقتر سوال بپرسید، جواب بهتر و دقیق‌تری نیز می‌گیرید.

همچنین شما میتوانید ایده‌های بیشتری برای یکی از این مواردی که به شما داده را از ChatGPT درخواست کنید.

مثلا در ادامه من ازش خواستم که برای مورد شماره ۱ پنج ایده برای تولید محتوای ویدیویی بدهد و این جواب را گرفتم:

هرچند این موضوعات همچنان جای کار دارد و شما باید با توجه به توانایی‌ خودتان آنها را مطابق نیاز خود و مخاطبین خود شخصی‌سازی کنید. اما برای شروع بسیار مناسب است و ایده‌های تولید محتوای مناسبی را پیدا می‌کنید. خدمات سایت کافه فالوور

نوشتن اسکریپت ویدیوهای یوتیوب با هوش مصنوعی

تولید کنندگان محتوا در یوتیوب می‌دانند که نوشتن اسکریپت یک ویدیو تا چه اندازه می‌تواند کار سخت و زمان‌بری باشد. با استفاده از ChatGPT شما می‌توانید این کار را در زمان بسیار کمتری انجام دهید. اگر به درستی از این هوش مصنوعی استفاده کنید جواب بسیار مناسبی هم می‌گیرید.

نکته‌ای که در اینجا وجود دارد این است که اصلا پیشنهاد نمی‌شود کل اسکریپت ویدیوی خود را از ChatGPT بخواهید. بهتر است برای شروع ویدیوی خود از آن استفاده کنید و یا بخشی از آن را به صورت دقیق بخواهید. اما به صورت کلی میتوانید با درخواست مناسب، پاسخ مناسبی هم دریافت کنید.

به عنوان مثال از ChatGPT این مورد رو خواستم:‌ یک اسکریپت ویدیویی برای ویدیویی با عنوان «تولید محتوا با استفاده از هوش مصنوعی به من بده»

همانطور که می‌بینید نتیجه از آنچیزی که فکرش را می‌کنیم هم بهتر است. شما می‌توانید از آن در تولید محتوای خود استفاده کنید و این کار با سرعت بسیار بالایی قابل انجام است.

حتی میتوانید از ChatGPT درخواست کنید که نوع لحن رو کمی دوستانه‌تر کند تا به شخصیت شما نزدیک‌تر باشد.من این درخواست را کردم و جواب بسیار جالبی هم گرفتم:

تولید محتوای یوتیوب هوش مصنوعی

با توجه به شخصیت خودتون، نوع صحبت و مخاطب میتوانید اسکریپت را شخصی سازی کنید. یادتان باشد اگر خودتان را به خوبی معرفی کنید، میتوانید نتایج بسیار جذابی هم بگیرید.

نوشتن عنوان و توضیحات ویدیوی یوتیوب با هوش مصنوعی

یکی دیگر از کارهایی که اینروزها هوش مصنوعی در کمترین زمان ممکن می‌تواند برای شما انجام دهد، نوشتن عنوان و توضیحات ویدیوی یوتیوب است. انتخاب یک عنوان بسیار خوب به شدت در بازدید ویدیوی شما تاثیر دارد و شما می‌توانید با استفاده از ChatGPT عنوان و توضیحات بسیار مناسبی برای ویدیوی خود انتخاب کنید.
برای اینکار می‌بایست ویدیوی یوتیوب خود را به خوبی معرفی کنید تا عنوان مرتبطی نیز دریافت کنید.

کافیست عبارات کلیدی‌ای که در ویدیوی خود استفاده کرده‌اید و یا از قبل آنها را آماده کرده‌اید به Chat GPT بدهید و درخواست کنید که برای شما یک عنوان و یک توضیح ویدیو آماده کند.

به عنوان مثال من این درخواست را کردم که شما نیز میتوانید دقیقا مانند همین درخواست را استفاده کنید.

برای ویدیوی یوتیوبی که تولید کردم با مشخصات زیر یک عنوان و یک توضیح ویدیو پیشنهاد بده

عنوان ویدیو: تولید محتوا با استفاده از هوش مصنوعی

لحن ویدیو: دوستانه

مخاطبان: تمام افرادی که به تکنولوژی علاقه دارند

کلمات کلیدی: تولید محتوا، هوش مصنوعی، تولید محتوا با هوش مصنوعی

و جوابی که دریافت کردم:

تولید محتوای یوتیوب هوش مصنوعی

همانطور که میدانید میتوانید از ChatGPT بخواهید که ادامه دهد. کافیست عبارت «ادامه بده» را بنویسید و او نیز برای شما ادامه متنی که در حال تولید بوده است را می‌نویسد.

به شخصه فکر میکنم یکی از بهترین کارهایی که میتوانید برای تولید محتوای یوتیوب با استفاده از هوش مصنوعی از ChatGPT بخواهید، پیشنهادات عنوان و دیسکریپشن ویدیوهای یوتیوب است که به طرز بسیار کاربردی به شما ارائه می‌شود.

البته که در نهایت باید این متن رو مطابق کانال و ویدیوهای خودتان ویرایش کنید.

افزونه AIPRM برای تولید محتوای یوتیوب با ChatGPT

تمامی موارد بالا، زمانی که شما از ChatGPT استفاده می‌کنید کاربردی است اما اگر ندانید چه درخواستی کنید احتمالا جواب‌هایی را خواهید گرفت که نیاز شما را برآورده نمی‌کند. هنگامی که این مقاله را می‌نوشتیم با یک افزونه کروم آشنا شدیم که سوالات شما را به شکل کاملا دقیق و ساختار یافته از ChatGPT میپرسد و به شما جواب بسیار دقیق و واضحی می‌دهد.

تولید محتوای یوتیوب هوش مصنوعی

از ایده برای تولید محتوا در یوتیوب شورت تا پیدا کردن کلمات کلیدی برای کانال یوتیوبتان و هرچیزی که بخواهید در این افزونه پیدا می‌شود.

کافیست وارد سایت AIPRM شوید و افزونه آن را بر روی کروم خود نصب کنید.

حالا می‌توانید میان هزاران درخواست جستجو کنید و در کمترین زمان بهترین نتایج را از ChatGPT بگیرید.

برای استفاده از این افزونه دو کار مهم را باید انجام دهید:

 • در بخش Output in زبان فارسی را انتخاب کنید تا پاسخ‌هایی به فارسی دریافت کنید.
 • اگر میخواهید تا درخواست‌های مربوط به یوتیوب را ببینید باید از بخش سرچ، Youtube را جستجو کنید تا درخواست‌های مرتبط با یوتیوب به شما نشان داده شود.

نتیجه گیری در مورد تولید محتوا با هوش مصنوعی

در این مقاله روش‌هایی برای استفاده از چت‌جی‌پی‌تی در تولید محتوای یوتیوب را به شما آموزش دادیم و همانطور که متوجه شدید این هوش مصنوعی می‌تواند به شما در نوشتن سناریو ویدیو، نوشتن عنوان و دیسکریپشن ویدیوها، ساده سازی کارها و همچنین پیدا کردن ایده‌هایی برای تولید محتوا کمک کند.

اما این سیستم زمانی بهترین نتیجه را می‌دهد که به عنوان یک مشاور، راهنما و یا کمک استفاده شود. اینروزها محتواهای تولید شده با هوش مصنوعی زیادی را می‌بینید که سراسر اینترنت را گرفته است. از ویدیوهایی با صداها و تصاویر آماده که انسان کمترین دخالت را در ساخت آن داشته تا افراد معروفی که در حال رقص هستند و یا موزیک‌هایی از خواننده‌های معروف که اصلا توسط خودشان خوانده نشده‌اند.

هرچند این محتواها ممکن است جذاب باشند اما آیا این محتواها همان چیزیست که ما در یوتیوب به دنبال آن هستیم؟

سوالات متداول

آیا هوش مصنوعی می‌تواند جای انسان را در تولید محتوای یوتیوب بگیرد؟

به هیچ عنوان. هوش مصنوعی هرچقدر هم که پیشرفت کند نمی‌تواند به صورت کامل انسان را در تولید محتوا حذف کند. همچنین در تولید محتوا باید یک توازن میان استفاده از هوش مصنوعی و ارائه یک برخورد انسانی وجود داشته باشد.

آیا استفاده از هوش مصنوعی در تولید محتوای یوتیوب مناسب است؟

بله. استفاده از محتوای تولید شده توسط هوش مصنوعی در یوتیوب مشکلی نخواهد داشت. همچنین با استفاده از هوش مصنوعی می‌توانید محتواهای با کیفیت و جذابتری نیز تولید کنید.

آیا استفاده از هوش مصنوعی در تولید محتوای یوتیوب خطرناک است؟

{جواب این سوال توسط هوش مصنوعی داده شده است}
استفاده از هوش مصنوعی در تولید محتوای یوتیوب ریسکی نیست، اما باید دقت کنید که هوش مصنوعی هنوز محدودیت‌هایی دارد و نیاز به توجه به جزئیات دارد. همچنین، تعامل و ارتباط با مخاطبان نیز به وسیله انسان انجام می‌شود و لازم است در تولید محتوا این جنبه را مد نظر