در هفته گذشته مطلبی منتشر کردیم. که امید از آمدن ویژگی‌های جدید الگوریتم اینستاگرام برای دسترسی بهتر و عدم مشاهده محتواهایی می‌داد که مناسب ما نبودند. هرچند عنوان کردیم که این ویژگی‌ می‌تواند تبعات منفی مانند سانسور شدن محتواهایی را نیز داشته باشد. بنظر می‌رسد این نگرانی زود به گوش بسیاری از کاربران و تولید کننده های محتوا در انستاگرام رسید. و طبق معمول تعدادی نیز سعی کردند این الگوریتم جدید را بررسی کنند. تا ببینند آیا این الگوریتم کارساز است یا نه بدتر باعث کاهش بیننده برای دیگر محتواها نیز می‌شود.

الگوریتم اینستاگرام آنچه فکر می‌کردیم نیست

اما خبر بد همینجاست. بنا بر بررسی چند تولید کننده محتوای اینستاگرام و هنرمندانی که بیشتر کارشان بر روی شبکه‌های اجتماعی است. بنظر می‌رسد این الگوریتم اینستاگرام در حال حاضر به درستی کار نمی‌کند. و اگر حساب کاربری را به غلط شناسایی و علامت گذاری کند. حتی می‌تواند آمار بازدید را تا نصف نیز کاهش دهد. خبری بد که می‌تواند. زنگ هشداری باشد برای اینفلوئنسرها و افرادی که کسب و کار خود را بر پایه اینستاگرام استوار ساخته اند.

الگوریتم اینستاگرام

بنظر می‌رسد با بررسی بیشتر این کاربران به این نتیجه رسیده اند. که هالگوریتم اینستاگرام اهمیتس نمی‌دهد که آیا محتوای شما ضد جنگ است یا موافق جنگ اگر در پست خود از کلامت ممنوعه این الگوریتم مانند تفنگ با کپتالیسم استفاده کرده باشید. محتوای شما به تعداد زیادی نشان داده نمی‌شود. و احتمالا اکانت شما نشانه گذاری می‌گردد. این موضوع اصلا خبر خوبی برای کاربران و حتی خود اینستاگرام نمی‌باشد. زیرا بنظر می‌رسد الگوریتم فعلی توانایی تشخیص انواع محتوا را برخلاف گفته قبلی اینستاگرام نداد. و می‌تواند به راحتی فریب بخورد و کاربزان را سانسور نماید. این مشکل می‌تواند در ادامه باعث شود که حتی منتشر کنندگان محتوای نامنساب نیز دست به اصلاحاتی در محتوای خود بزنند. تا این محتوا به جای پنهان شدن به راحتی در دسترس همه قرار گیرد.