گذاشتن استوری به صورت مداوم یک بخش جدا نشدنی از تجربه کاربری ما بعنوان یک کاربر اینستاگرام هست. و این قابلیت ناپدید شدن استوری بعد از 24 ساعت یک شمشیر دولبه می‌باشد; گاهی محتوایی که در استوری به اشتراک میگذاریم اونقدر مهم و به یاد ماندنی هست. که می‌خواهیم آن را همیشه توی صفحه خودمون داشته باشیم. جواب این مشکل توسط اینستاگرام، معرفی بخش هایلایت بود.

بخشی که شما می‌توانید محتوای استوری خودتان را به صورت همیشگی در صفحه خود ذخیره کنید. هایلایت‌ها که هر کدام به صورت یک پوشه با نام متفاوت عمل می‌کنند می‌توانند تعدادی نامحدود داشته باشند. هر چند برای بهتر شدن صفحه خود توصیه کارشناسان این است که تعداد هایلایت‌های شما بیش از ده دسته نشود.

اما یک نکته مهم برای افرادی که قصد دارند مخاطبان صفحه‌ی خود را افزایش دهند. و یا کسب‌و‌کارهایی که به دنبال تولید محتوا در اینستاگرام هستند. طراحی یک کاور مناسب با هارمونی صفحه شماست. تا بتوند کاربر را مجاب به مشاهده هایلایت‌های شما کند برای این منظور چند راه پیش رو دارید.

طراحی یک کاور هایلایت به صورت شخصی

راحت‌ترین راه برای طراحی کی کاور مناسب این است که کاور را با نرم افزارهای موجود مانند; فوتوشاپ، ایلوستریتور و کورل‌دراو خودتون طراحی کنید برای این منظور باید چند نکته را مدنظر قزار بدید

  1. وضوح تصاویر مورد استفاده برای کاور باید 1080×1080 باشد
  2. نسبت تصویر باید 9:16 به صورت پورتریت باشد.
  3. فرمت عکس باید PNG یا JPG باشد.

طراحی کاور هایلایت با استفاده از نرم‌افزار کاور

این روش مناسب کسانی است که دانش زیادی از نرم‌افزارهای طراحی و ویرایش عکس ندارند. و یا ترجیح می‌دهند سریعتر به هدف برسند. برای این منظور تعدادی نرم افزار خوب برای کاور هایلایت وجود دارد که کاور شما را طراحی می‌کنند. یکی از بهترین نرم افزارها Highlight Cover Maker می‌باشد. که رابط کاربری ساده‌ای دارد و به سرعت می‌توانید کاور خود را ایجاد کنید.

این نرم افزار را می‌توانید از این لینک نصب نمایید.

نرم‌افزار بعدی StoryLight می‌باشد. که بسیار مانند نرم افزار اول می‌باشد ویژگی‌های بیشتری برای شخصی سازی در اختیار کاربر قرار می‌دهد.

هایلایت

این نرم افزار را می‌توانید از این لینک نصب نمایید.